Гана vs Египет голови и хајлајтс

ноември 12, 2017 admin 0

Гана на домашен терен играше против Египет во рамките на КАФ – Квалификации за Светско Првенство, во Недела, 12 Ноември. Гана и Египет беа израмнети, […]

Тунис vs Либија хајлајтс

ноември 11, 2017 admin 0

Тунис на својот стадион го пречека Либија во рамките на КАФ – Квалификации за Светско Првенство, во Сабота, 11 11. Ниту Тунис ни Либија не […]