Хајлајтс и голови од Азербејџан vs Унгарија

Во Сабота, 8 Јуни, Азербејџан го пречека Унгарија во рамките на EURO Championship – Qual. меч.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Унгарија успеа да постигне повеќе голови, забележа победа со резултат 3-1 и ги однесе трите бода дома.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-b-east.streamable.com/video/mp4-mobile/hvtk2.mp4?token=vGHU2z3W_hofiyRjQYq97A&expires=1560027600″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk