Севиља vs Виљареал хајлајтс

август 27, 2018 admin 0

Во Недела, 26 Август 2018, Виљареал му гостуваше на Севиља во рамките на Ла Лига. На натпреварот не беше постигнат ниту еден гол. Натпреварот заврши […]

Хајлајтс и голови од Севиља vs Бенфика

јули 21, 2018 admin 0

Во Сабота, 21 Јули, во рамките на Клубски пријателски натпревари се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Севиља и гостинот Бенфика. На натпреварот беше постигнат само еден […]