Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Конго ДР и Гвинеја

Во Сабота, 11 Ноември 2017, Гвинеја му гостуваше на Конго ДР во рамките на КАФ – Квалификации за Светско Првенство.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Конго ДР успеа да постигне повеќе голови и забележа победа со точен резултат 3-1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/cpzxs.mp4?token=1510434169-Xu2j4z6FyjrMLLMK4LusU97vcuenqz6ZSl6iKakYbXM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.