ФИФА ранг листа


Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-content/plugins/football-ranking/assets/php/output_class.php on line 141

Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-content/plugins/football-ranking/assets/php/output_class.php on line 144

Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, null given in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-content/plugins/football-ranking/assets/php/output_class.php on line 144
Пол
Датум на рангирање
Конфедерација
Ранг
Тим
Поени
Промена
 
1
Белгија
1733
0
2
Франција
1732
-1
3
Бразил
1669
0
4
Хрватска
1635
0
5
Англија
1619
+1
6
Уругвај
1617
-1
7
Португалија
1616
0
8
Швајцарија
1598
0
9
Шпанија
1594
0
10
Данска
1584
0
11
Колумбија
1575
+3
12
Аргентина
1573
-1
13
Чиле
1568
-1
14
Германија
1555
-2
15
Холандија
1550
+2
16
Мексико
1549
-1
17
Шведска
1548
-2
18
Велс
1538
+1
19
Италија
1533
+1
20
Перу
1530
+1
21
Полска
1523
-3
22
Тунис
1515
+1
23
САД
1506
-1
24
Австрија
1502
0
25
Сенегал
1501
0
26
Романија
1491
+1
27
Украина
1490
+2
28
Словачка
1483
-2
29
Венецуела
1479
+3
30
Иран
1478
+3
31
Парагвај
1477
0
32
Босна и Херцеговина
1476
+2
33
Република Ирска
1473
-3
34
Северна Ирска
1472
-6
35
Србија
1471
0
36
Исланд
1458
0
37
Костарика
1452
0
38
Турција
1449
0
39
Црна Гора
1440
+2
40
Шкотска
1435
-1
41
Русија
1433
+5
42
Австралија
1432
+1
42
Грција
1432
0
44
Нигерија
1431
+4
45
Бугарија
1428
-1
46
Конго, Демократска Република
1423
-6
47
Мароко
1422
-2
48
Чешка
1420
-1
48
Норвешка
1420
+4
50
Јапонија
1409
+4
51
Камерун
1408
-1
52
Гана
1407
-1
53
Јужна Кореја
1401
+2
53
Јамајка
1401
0
55
Унгарија
1400
-6
56
Финска
1392
+2
57
Буркина Фасо
1390
-1
58
Египет
1378
+6
59
Боливија
1376
-1
60
Албанија
1372
-3
61
Еквадор
1371
-3
62
Хондурас
1367
0
62
Словенија
1367
-1
64
Брегот на Слоновата Коска
1356
+2
65
Гвинеја
1354
0
66
Мали
1352
-3
67
Алжир
1339
+2
68
Зелено'ртски Острови
1338
-1
68
Македонија
1338
0
70
Ел Салвадор
1335
+2
70
Панама
1335
0
72
Саудиска Арабија
1334
-1
73
Јужна Африка
1321
0
74
Сирија
1320
0
75
Кина
1317
+1
76
Канада
1310
+3
77
Замбија
1308
-2
78
Белорусија
1307
+2
79
Курасао
1306
+2
79
Уганда
1306
+4
81
Обединети Арапски Емирати
1305
-4
82
Либан
1300
-5
83
Габон
1288
+4
84
Луксембург
1287
-2
84
Оман
1287
+1
86
Кипар
1279
0
87
Конго
1277
-3
87
Бенин
1277
+1
89
Ирак
1270
0
90
Киргистан
1268
+1
91
Израел
1267
+3
92
Грузија
1265
+1
93
Тринидад и Тобаго
1263
-3
94
Узбекистан
1254
+2
95
Фарски Острови
1251
-3
96
Катар
1248
-2
97
Индија
1245
0
98
Естонија
1237
0
99
Палестина
1233
+1
100
Мадагаскар
1224
+6
101
Ерменија
1222
-1
102
Виетнам
1220
0
103
Хаити
1216
+1
104
Мавританија
1213
-1
105
Либија
1210
-6
105
Кенија
1210
+2
107
Азербејџан
1207
+1
108
Нигер
1195
-3
109
Намибија
1192
+7
110
Северна Кореја
1191
-1
110
Зимбабве
1191
+7
112
Јордан
1189
-2
113
Централна Африканска Република
1182
-2
113
Бахреин
1182
-1
115
Сиера Леоне
1172
-1
116
Филипини
1171
-2
117
Казахстан
1166
+1
118
Таџикистан
1161
+2
119
Нов Зеланд
1157
0
119
Гвинеја-Бисао
1157
+2
121
Тајланд
1154
+1
122
Мозамбик
1151
-9
123
Того
1144
0
124
Тајван (Кинески Тајпеј)
1139
-1
125
Малави
1129
0
126
Антигва и Барбуда
1126
+1
127
Никарагва
1125
+1
128
Туркменистан
1120
+2
129
Литванија
1117
-3
130
Ангола
1113
+5
131
Јемен
1112
+2
132
Латвија
1111
-1
133
Свети Китс и Невис
1109
+1
133
Андора
1109
-5
135
Судан
1105
-3
136
Танзанија
1101
+4
137
Косово
1099
+1
138
Руанда
1092
-1
139
Свазиленд
1088
-3
140
Боцвана
1081
+2
141
Мјанмар
1080
-3
142
Бурунди
1074
+6
143
Соломонски Острови
1073
+1
144
Хонг Конг
1071
-1
145
Авганистан
1068
+1
146
Екваторијална Гвинеја
1067
-5
147
Гватемала
1064
0
148
Коморите
1062
+1
149
Лесото
1055
-4
150
Етиопија
1054
-1
151
Малдиви
1049
0
152
Доминиканска Република
1045
0
153
Суринам
1040
0
154
Либерија
1035
+1
155
Нова Каледонија
1032
-1
156
Маурициус
1022
0
157
Кувајт
1020
+2
157
Француска Полинезија
1020
0
159
Јужен Судан
1005
-1
160
Индонезија
1004
+4
161
Непал
1001
-1
162
Вануату
1000
+1
162
Барбадос
1000
0
164
Белизе
995
-4
165
Сингапур
991
+1
166
Папуа Нова Гвинеја
984
-1
167
Fiji
981
+1
168
Света Луција
977
-2
169
Малезија
974
+2
170
Камбоџа
973
-1
171
Молдавија
969
+2
172
Гренада
968
-2
173
Гамбија
967
-2
174
Чад
956
0
175
Свети Винсент и Гренадини
955
0
175
Порторико
955
0
177
Куба
954
+2
178
Доминика
950
-1
179
Француска Гвајана
943
+3
180
Бермуда
940
+1
181
Лаос
937
-2
182
Лихтенштајн
936
-4
183
Малта
927
0
184
Макао
925
0
185
Аруба
924
0
186
Монголија
923
0
187
Сао Томе и Принципе
920
0
188
Бутан
917
0
188
Сејшели
917
+1
190
Гибралтар
911
+8
191
Источен Тимор
910
-1
192
Американска Самоа
908
-1
192
Кукови Острови
908
-1
194
Гуам
907
-1
194
Бангладеш
907
-1
196
Брунеи
903
-1
197
Џибути
896
-1
197
Самоа
896
-1
199
Пакистан
890
0
200
Девствени Острови, С.А.Д.
887
+1
201
Шри Ланка
886
-2
202
Монтсерат
879
+3
203
Кајмански Острови
873
-1
204
Еритреја
868
+2
204
Сомалија
868
+2
204
Тонга
868
+2
207
Девствени Острови, Британски
867
-4
208
Ангилја
864
-2
209
Сан Марино
862
-5
210
Бахами
858
0
211
Турк и Каикос Острови
855
-1
НР = Не е рангирана, бидејќи нема натпревари во последните 18 месеци