Еквадор vs Чиле голови и хајлајтс

Во Петок, 21 Јуни, Еквадор го нагости Чиле во рамките на Копа Америка натпревар.

Чиле не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Еквадор и Чиле можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cdn-b-east.streamable.com/video/mp4-mobile/0n4gp.mp4?token=66Lurkk8jrcZkyY-LGIS_w&expires=1561175760″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk