Видео од натпреварот Грција vs Хрватска

Во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Грција и гостинот Хрватска, во Недела, 12 Ноември 2017.

Од реализациска гледна точка, натпреварот беше малку здодевен со оглед на фактот дека ниту еден тим не постигна гол.

Натпреварот заврши без голови, а најдобрите моменти и акции можете да ги видите на видео хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/wflck.mp4?token=1510526453-j2PivKj9XDNWpFqT6XjBtEEgBeIuttfmUz%2B447zlkJM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk