Хрватска vs Тунис голови и хајлајтс

Во Вторник, 11 Јуни, Хрватска го нагости Тунис во рамките на Меѓународни пријателски натпревари натпревар.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Тунис постигна два, додека Хрватска успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cdn-b-east.streamable.com/video/mp4-mobile/6ee0y.mp4?token=NIsEZsVjYdX0i5yf5emiTg&expires=1560297480″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Меѓународни пријателски натпревари и проверете ги одличните типови на kladenje.mk