Барнли vs Арсенал голови и хајлајтс

Во Недела, 12 Мај, Барнли го нагости Арсенал во рамките на Премиер лига натпревар.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Арсенал успеа да постигне повеќе голови, забележа победа со резултат 3-1 и ги однесе трите бода дома.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Барнли и Арсенал можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cdn-b-east.streamable.com/video/mp4-mobile/qerh4.mp4?token=QIyvJfDiPuUHlRdfMhrSDQ&expires=1557687360″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk