Гана vs Египет голови и хајлајтс

Гана на домашен терен играше против Египет во рамките на КАФ – Квалификации за Светско Првенство, во Недела, 12 Ноември.

Гана и Египет беа израмнети, имаа само по една шанса која ја претворија во гол, па мечот заврши 1:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/cboar.mp4?token=1510511643-HTW8%2B%2Bi9WoRLw4Zea1Uj6aocF%2FiFrdcI6GD0ytcG83U%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.