Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Порто vs Рома голови и хајлајтс

март 7, 2019 admin
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798
0

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Во Среда, 6 Март, Порто и Рома одиграа натпревар во рамките на УЕФА Лига на Шампиони. Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но Порто успеа […]


Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Удинезе и Рома

ноември 24, 2018 admin
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798
0

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Удинезе и Рома одиграа натпревар во рамките на Серија А, во Сабота, 24 11 2018. Удинезе постигна еден гол, но успеа да ја зачува сопствената […]


Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Болоња и Рома

септември 23, 2018 admin
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798
0

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Во Недела, 23 Септември, Болоња го нагости Рома во рамките на Серија А натпревар. Болоња одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Рома […]


Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Хајлајтс и голови од УС Латина vs Рома

јули 15, 2018 admin
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798
0

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Во Сабота, 14 Јули 2018, Рома му гостуваше на УС Латина во рамките на Клубски пријателски натпревари. Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно […]


Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Каљари vs Рома голови и хајлајтс

мај 7, 2018 admin
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798
0

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Каљари и гостинот Рома, во Недела, 6 Мај 2018. Рома немаше проблем на гостински терен, […]


Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Рома и Ливерпул

мај 3, 2018 admin
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798
0

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Во Среда, 2 Мај, Рома го нагости Ливерпул во рамките на УЕФА Лига на Шампиони натпревар. Двата тима имаа многу шанси за гол, но Рома […]


Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Хајлајтс и голови од Рома vs Киево Верона

април 28, 2018 admin
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798
0

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Рома на својот стадион го пречека Киево Верона во рамките на Серија А, во Сабота, 28 4. Двата тима имаа многу шанси за гол, но […]


Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Хајлајтс и голови од Ливерпул vs Рома

април 25, 2018 admin
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798
0

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Ливерпул го нагости Рома во рамките на УЕФА Лига на Шампиони меч, во Вторник, 24 Април 2018. Публиката имаше можност да види 7 гола, од […]


Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу СПАЛ 2013 и Рома

април 21, 2018 admin
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798
0

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Во Сабота, 21 Април 2018, Рома му гостуваше на СПАЛ 2013 во рамките на Серија А. СПАЛ 2013 и покрај сите напори не успеа да […]


Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Рома и Џенова

април 19, 2018 admin
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798
0

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Во Среда, 18 Април 2018, Џенова му гостуваше на Рома во рамките на Серија А. Џенова успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше […]


Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/coingroup/www_rezultat.mk/wp-includes/formatting.php on line 4798