Видео од натпреварот Италија vs Шведска

Во Понеделник, 13 Ноември, Италија го пречека Шведска во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа меч.

На натпреварот не беше постигнат ниту еден гол.

Во хајлајтсот од натпреварот нема да најдете голови бидејќи истиот заврши 0:0, но тука се сите шанси, акции и најдобри моменти кои вредат да се погледнат.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/jprjd.mp4?token=1510614184-p%2FmBlgMyzMdYS9qXkWIhNLeAQt1jAPHDUxAs4m%2FvNis%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Квалификации за Светско првенство – Европа? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk