Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Севиља и Ваљадолид

Во Недела, 25 Ноември 2018, Ваљадолид му гостуваше на Севиља во рамките на Ла Лига.

Ваљадолид не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Севиља запиша победа од 1:0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Севиља и Ваљадолид.

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.