Хајлајтс и голови од Реал Бетис vs Севиља

Реал Бетис и Севиља одиграа натпревар во рамките на Ла Лига, во Сабота, 12 5 2018.

На натпреварот имаше вкупно 4 гола, но тие рамноправно беа распоредени помеѓу Реал Бетис и Севиља, па мечот заврши со резултат 2:2.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Реал Бетис и Севиља.

[evp_embed_video url=”http://cdn-b-east.streamable.com/video/mp4-mobile/auw5f.mp4?token=NYq_eGyFgKdS8YcQGfvPNg&expires=1526241434″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Ла Лига.