Севиља vs Депортиво Алавес голови и хајлајтс

Севиља на својот стадион го пречека Депортиво Алавес во рамките на Ла Лига, во Сабота, 19 5.

Депортиво Алавес не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Севиља успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Севиља и Депортиво Алавес.

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.