Видео од натпреварот Депортиво Ла Коруња vs Севиља

Во Вторник, 17 Април, Депортиво Ла Коруња го пречека Севиља во рамките на Ла Лига меч.

Ниту Депортиво Ла Коруња ни Севиља не ги искористија своите шанси, па натпреварот заврши со резултат 0:0.

Иако не бе постигнати голови на овој натпревар, можете да го изгледате хајлајтсот на видеото подолу.

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk