Хајлајтс и голови од Севиља vs Жалгирис

Севиља на домашен терен играше против Жалгирис во рамките на УЕФА Европа Лига, во Четврток, 9 Август.

Севиља постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Севиља и Жалгирис можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.