Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Рома и Ливерпул

Во Среда, 2 Мај, Рома го нагости Ливерпул во рамките на УЕФА Лига на Шампиони натпревар.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Рома успеа 4 да ги претвори во гол, додека Ливерпул искористи само 2 шанси. Тоа резултираше со победа на Рома со точен резултат 4-2.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Рома и Ливерпул.

[evp_embed_video url=”http://cdn-b-east.streamable.com/video/mp4-mobile/7qys2_1.mp4?token=GPeLE337UIL19sNh6cSOJw&expires=1525304826″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.