Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Саутемптон и Манчестер Јунајтед

Во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Саутемптон и гостинот Манчестер Јунајтед, во Сабота, 23 Септември 2017.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, на разочарување на публиката голот го постигна Манчестер Јунајтед. Поради тоа Манчестер Јунајтед го доби натпреварот со 1:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Саутемптон и Манчестер Јунајтед.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/z5uqd.mp4?token=1508544210-Co1DfsnobuPjhpI%2BGjSJP7jILRdy4%2B0gim0YAnrApnY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.