Саутемптон vs Фулам голови и хајлајтс

февруари 28, 2019 admin 0

Во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Саутемптон и гостинот Фулам, во Среда, 27 Февруари 2019. Одбраната на Саутемптон одлично ја заврши […]

Фулам vs Саутемптон голови и хајлајтс

ноември 24, 2018 admin 0

Во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Фулам и гостинот Саутемптон, во Сабота, 24 Ноември 2018. Нападите на двата тима фукционираа одлично, […]

Саутемптон vs Барнли хајлајтс

август 12, 2018 admin 0

Во Недела, 12 Август, Саутемптон го нагости Барнли во рамките на Премиер лига натпревар. Ниту Саутемптон ни Барнли не постигнаа гол на натпреварот. Иако не […]