Евертон vs АФЦ Бурнмаут голови и хајлајтс

Евертон на домашен терен играше против АФЦ Бурнмаут во рамките на Премиер лига, во Сабота, 23 Септември.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но Евертон успеа да реализира две, додека АФЦ Бурнмаут само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/kqqvv.mp4?token=1506200639-hsbqK5AgQJr%2FMEO05LVqTmSZ0lcAk4w0uRyFKQDgKVU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk