Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Стоук Сити и Челзи

Во Сабота, 23 Септември, Стоук Сити и Челзи одиграа натпревар во рамките на Премиер лига.

Челзи постигна 4 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 4-0. Домашните навивачи останаа разочарани.

На натпреварот помеѓу Стоук Сити и Челзи имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/aj577.mp4?token=1506200514-EilFGOO%2FC1rjx2V8BDFxv5ET9SifJF5eRIjZKAZUjFc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk