Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Боливија и Чиле

во Вторник, 5 Септември, Боливија на домашен терен играше против Чиле во рамките на CONMEBOL – World Cup Qualification.

Боливија постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Боливија и Чиле.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/wipyx_1.mp4?token=1505862249_1323eaa13fc416763c6728e1ddabb572ff293b7e” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.