Хајлајтс и голови од Македонија vs Албанија

Во Вторник, 5 Септември, Македонија го пречека Албанија во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа меч.

Гледачите имаа можност да видат по еден гол на двете страни и натпреварот немаше победник, заврши со резултат 1:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/qb3nx.mp4?token=1504649088-sAXvuTh5CNnDXLtN6OwGeskCYFAyh67cD%2FjcmNKJgl4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk