Хајлајтс и голови од Burkina Faso vs Сенегал

Burkina Faso и Сенегал одиграа натпревар во рамките на CAF – World Cup – Qual., во Вторник, 5 9 2017.

На натпреварот имаше вкупно 4 гола, но тие рамноправно беа распоредени помеѓу Burkina Faso и Сенегал, па мечот заврши со резултат 2:2.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Burkina Faso и Сенегал.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/09hvk.mp4?token=1505860742_cbf7a7a67a89d85063ec7b6d974cd070cc2779c5″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk