Хајлајтс и голови од Саутемптон vs Вест Бромвич Албион

Во Сабота, 21 Октомври, Саутемптон и Вест Бромвич Албион одиграа натпревар во рамките на Премиер лига.

Саутемптон постигна еден гол, но успеа да ја зачува сопствената мрежа, па оствари победа со 1:0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Саутемптон и Вест Бромвич Албион.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ho837.mp4?token=1508614629-dpYwYKFZIzC4npJWQhzM56mZiM%2B353ZpcVs%2BLvqdMx0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk