Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Милвол и Бирмингем Сити

Милвол на својот стадион го пречека Бирмингем Сити во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 21 10.

Милвол беше подобар противник на теренот, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Милвол од 2:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Милвол и Бирмингем Сити.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/gsju8.mp4?token=1508614517-jVkdQ7HfMdDOhH3yrgmPkznsakDfzgCgoTc0rbijvTo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk