Сампдорија vs Кротоне голови и хајлајтс

Сампдорија и Кротоне одиграа натпревар во рамките на Серија А, во Сабота, 21 10 2017.

Сампдорија постигна 5 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 5-0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Сампдорија и Кротоне.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/lvsjp.mp4?token=1508616301-USrFfxgrB7m2iqJgvFZC8ONdRQ%2Fdwggx7yhNwOH1UeM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.