Хајлајтс и голови од Саутемптон vs Њукасл Јунајтед

Саутемптон и Њукасл Јунајтед одиграа натпревар во рамките на Премиер лига, во Недела, 15 10 2017.

Секој тим постигна точно 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Саутемптон и Њукасл Јунајтед.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ry4hz.mp4?token=1508090351-mM6RKeDe5RAf4jDPa6ucLKMyl2wXXN9J10vb6T8yGQ8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Премиер лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk