Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу ВВВ Венло и ПСВ

во Недела, 15 Октомври, ВВВ Венло на домашен терен играше против ПСВ во рамките на Ередивизија.

Нападите на двата тима фукционираа добро, но нападот на ВВВ Венло беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 5-2.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу ВВВ Венло и ПСВ погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4a71b.mp4?token=1508086217-KjMFzLE5fjqg65GBDWkkcAQvnTr9DAHVoX9B2XLuCHQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Ередивизија? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk