Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Еквадор и Аргентина

Еквадор го пречека Аргентина во Вторник, 10 Октомври.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Аргентина додека 3 завршија во мрежата на Еквадор. Тоа резултираше три бода и убаво патување дома за Аргентина. Конечниот резултат беше 3-1 за гостинскиот тим.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/noby2.mp4?token=1507820707-ERkEi6rF8yATwQQv7vcVZaaJQkVLN8GK%2FYFKmbFiCwY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.