Хајлајтс и голови од Парагвај vs Венецуела

Парагвај го нагости Венецуела во рамките на КОНМЕБОЛ – Квалификации за Светско Првенство меч, во Вторник, 10 Октомври 2017.

Одбраната на гостинскиот тим, Венецуела, одлично ја заврши работата, не беше совладана ниту еднаш и задоволна си замина дома. Голот кој го постигна Венецуела беше доволен за победа од 1:0 и освојување на трите бода.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Парагвај и Венецуела.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/g5knb_1.mp4?token=1507820708-JgTpBLgujkujCgwhS6aN4BCWQXSwr3kiDK9rjOHFI%2FI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk