Бразил vs Чиле голови и хајлајтс

Во Вторник, 10 Октомври, во рамките на КОНМЕБОЛ – Квалификации за Светско Првенство се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Бразил и гостинот Чиле.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 3 гола, но сите во мрежата на Чиле. Тоа резултираше со победа на Бразил од 3-0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Бразил и Чиле погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/l343r.mp4?token=1508543308-PwJfCmhUcEqZKw%2FbXus7HvYsJOFeg%2BnLCjYNu6V2rAg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.