Хајлајтс и голови од Хондурас vs Мексико

Хондурас на домашен терен играше против Мексико во рамките на КОНКАКАФ – Квалификации за Светско Првенство, во Среда, 11 Октомври.

Натпреварот изоболуваше со многу голови на двете страни, но Мексико постигна само 2 гола, додека Хондурас успеа да постигне еден гол повеќе и забележа тесна победа.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/dlmsu.mp4?token=1508544270-Muhh768Qga6830tBTq11lbTa96OzBJ1O%2FN77Jyz7ZTQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.