Панама vs Коста Рика голови и хајлајтс

во Среда, 11 Октомври, Панама на домашен терен играше против Коста Рика во рамките на КОНКАКАФ – Квалификации за Светско Првенство.

Коста Рика успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше два пати.Тоа резултираше со победа на Панама од 2:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Панама и Коста Рика погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-oadkj.mp4?token=1508540697-tBPLhmNtFB%2F25u9scmgjDq1%2F4cnwLJdABWb%2F5KN2SZM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот