Хајлајтс и голови од Уругвај vs Боливија

Во Вторник, 10 Октомври, Уругвај го пречека Боливија во рамките на КОНМЕБОЛ – Квалификации за Светско Првенство меч.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 6 гола. Боливија постигна 2 гола, но Уругвај постигна 4 гола и победи со точен резултат 4-2.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/2eudn.mp4?token=1507819672-Na5MeSb8HpQgTi2%2F94zizx1iHRtuFJPU1gvMLp50i68%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365