Видео од натпреварот АФЦ Бурнмаут vs Лестер Сити

Во Сабота, 30 Септември, АФЦ Бурнмаут на својот стадион го пречека Лестер Сити во рамките на Премиер лига.

АФЦ Бурнмаут го пречека Лестер Сити во рамките на Премиер лига но мрежите мируваа и натпреварот заврши без голови.

Иако не бе постигнати голови на овој натпревар, можете да го изгледате хајлајтсот на видеото подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/5lx1x.mp4?token=1508544252-3yV6WO1tMSFeYvXcH4ui%2F1eseJLfSwqQZ8bh35DG0R8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365