Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ауе и Унион Берлин

Во Сабота, 30 Септември, Ауе го пречека Унион Берлин во рамките на 2ра Бундеслига меч.

Унион Берлин прими еден гол, но успеа да постигне два гола и ја разочара домашната публика, па забележа победа и три бода со резултат 2:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Ауе и Унион Берлин погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/nl21f.mp4?token=1508544250-UqJ7eMyiSXX4lyPdAxjRQrXURkqHr9jegs76I0Vq2zw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во 2ра Бундеслига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk