Хајлајтс и голови од Депортиво Ла Коруња vs Гетафе

Депортиво Ла Коруња на домашен терен играше против Гетафе во рамките на Ла Лига, во Сабота, 30 Септември.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Депортиво Ла Коруња, а еден гол постигна Гетафе. Тоа резултираше со победа на Депортиво Ла Коруња од 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Депортиво Ла Коруња и Гетафе.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/025ra.mp4?token=1508544250-hxCtVgYo2LyjFu%2BCuD7vL8s%2BN8WQtzPW8VQFFzL2QCw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk