Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Нирнберг и Арминија Билефилд

Во Сабота, 30 Септември, во рамките на 2ра Бундеслига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Нирнберг и гостинот Арминија Билефилд.

Нирнберг успеа да постигне еден гол, но дозволи нивната мрежа да се тресе два пати. Тоа резултираше со победа на Арминија Билефилд од 2:1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/zb4ld.mp4?token=1508544250-61cJa4FtMFSOEid4olviMFA1l5Xaq1YFY%2F9V6nwCKj8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk