Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Холстен Кил и Бохум

Во Сабота, 30 Септември, Холстен Кил и Бохум одиграа натпревар во рамките на 2ра Бундеслига.

Бохум и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Холстен Кил постигна 3 и победи со точен резултат 3-0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Холстен Кил и Бохум.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/slocl.mp4?token=1508544250-INs6msoKD5GyZCxq0vKhXggW2k5MziUTtZtYkyXcNo8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.