Хајлајтс и голови од Кајзерслаутерн vs Гројтер Фурт

Во Петок, 29 Септември, Кајзерслаутерн го пречека Гројтер Фурт во рамките на 2ра Бундеслига меч.

Кајзерслаутерн постигна 3 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 3-0.

На натпреварот помеѓу Кајзерслаутерн и Гројтер Фурт имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4hp6u.mp4?token=1508544248-h4V2ghTEH%2F2QAf%2BIl9zTBAScyVUUjX78Q9CGAd0MD3w%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk