ВикторијаПлзен vs Hapoel Be’er Sheva голови и хајлајтс

ВикторијаПлзен на својот стадион го пречека Hapoel Be’er Sheva во рамките на УЕФА Европа Лига, во Четврток, 28 9.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но ВикторијаПлзен успеа да постигне повеќе голови и забележа победа со точен резултат 3-1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу ВикторијаПлзен и Hapoel Be’er Sheva можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-17g95.mp4?token=1508544244-l0JXkJ7Z1AA7gGy8c4kiMOPXVlRzsrkc0nhmCTaiGo0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.