Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Милан и Ријека

Во Четврток, 28 Септември, Милан го нагости Ријека во рамките на УЕФА Европа Лига натпревар.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но Ријека постигна еден гол помалку и го загуби натпреварот со резултат 3-2.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/pf09a.mp4?token=1508544246-ZBN2ycsV%2BH97Z%2BQaIOhQ%2FgF59P1mVRID9HAyidm3EgA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во УЕФА Европа Лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk