Спортинг Брага vs Истанбул Башакшехир голови и хајлајтс

Спортинг Брага и Истанбул Башакшехир одиграа натпревар во рамките на УЕФА Европа Лига, во Четврток, 28 9 2017.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но Спортинг Брага успеа да реализира две, додека Истанбул Башакшехир само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/q01m3.mp4?token=1508544245-JrLSE%2FYw2CAQ%2BxT90xOU0UhUZ3Afz0%2BnLLTNAX12Vbg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk