Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Лудогорец и Хофенхајм

Лудогорец го нагости Хофенхајм во рамките на УЕФА Европа Лига меч, во Четврток, 28 Септември 2017.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но Лудогорец успеа да реализира две, додека Хофенхајм само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/wfpjk.mp4?token=1508544246-QJ%2BuP1VzklnqKKy%2Fd9PPdcIGh3vMLgY7LACi2YOBeDw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.