Розенборг vs Вардар голови и хајлајтс

Розенборг на својот стадион го пречека Вардар во рамките на УЕФА Европа Лига, во Четврток, 28 9.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Розенборг додека 3 завршија во мрежата на Вардар. Тоа резултираше со победа на Розенборг со точен резултат 3-1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/x3wtk.mp4?token=1508544244-9Q%2F1Z3tlP9X%2BvYc7JkQE1644uQUOH3wZyAlDX36n%2BLk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од УЕФА Европа Лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk