Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу АЕК Атина и Австрија Виена

во Четврток, 28 Септември, АЕК Атина на домашен терен играше против Австрија Виена во рамките на УЕФА Европа Лига.

Двата тима, АЕК Атина и Австрија Виена по два пати го погодија противничкиот гол, па после последниот свиреж на судијата, резултатот беше 2:2.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/dtajy.mp4?token=1508544246-eXQu6mhNBMmgYOwHG2sTqss6IbMCDIEq80mQ7%2F3fw8w%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.