Орландо Сити vs Њу Ингланд голови и хајлајтс

Во Среда, 27 Септември, Орландо Сити на својот стадион го пречека Њу Ингланд во рамките на МЛС.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Орландо Сити успеа 6 да ги претвори во гол, додека Њу Ингланд искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Орландо Сити со точен резултат 6-1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Орландо Сити и Њу Ингланд.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/1ujhd.mp4?token=1508544240-Hwt%2BVJ8Sxd%2FcLkSxkkunvcy9bNVzS34uSTYZKB%2FAB6U%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365