Хајлајтс и голови од Њу Јорк Ред Бул vs ДС Јунајтед

Во рамките на МЛС се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Њу Јорк Ред Бул и гостинот ДС Јунајтед, во Среда, 27 Септември 2017.

Стрелците на двата тима беа расположени и по 3 пати ја тресеа противничката мрежа. Па натпреварот заври со точен резултат 3-3.

На натпреварот помеѓу Њу Јорк Ред Бул и ДС Јунајтед имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/hv47p.mp4?token=1508544240-TJ5bSIjkuIdP%2FNFj%2F7QpUTyByCUyyLiFXaOYBhtxuTM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.